Мир і Добро – Pax et Bonum

Парафія Преображення Господнього в Борисполі

Міністранти

Міністранти це хлопці і чоловіки, котрі прислуговують біля вівтаря під час Служби Божої і молебенів. Як говорить сама назва minister з латинської означає слуга, помічник. Тому цю допомогу при вівтарі називаємо служінням, міністрант прислуговує під час Служби Божої, священику і самому Ісусові. Допомога міністранта дуже важлива і потрібна священику. Функцій у них дуже багато;Кандидат у міністранти – вчиться міністрантського служіння.

Хораліста – подає знаки дзвінками на початку і під час найважливіших подій в Службі Божій і молебенях.

Міністрант світла – його завдання носити свічку аколітку, під час меси, процесій і молебенів.

Круцефераріуш – як говорить сама назва відповідальний за Хрест, носить його, під час меси, процесій і молебенів, особливим днем служіння є страсна п’ятниця.

Турифераріуш і навікуляріуш – Перший з них відповідає за кадильницю, котра в церкві від латинської носить назву Turibulum. Його обов’язком є розпалювати кадило, подавати священику і самому окаджувати, людей, священика і Ісуса Євхаристійного. Навікулярій від латинського Navis – човен, це маленьке знаряддя в формі човника для переховування пахощів кадила, котрі носить, подає і засипає навікулярій.

Міністрант вівтаря – відповідає за подання чаші, води вина і всього що відбуваєтся під час служби на вівтарі.

Інсігнітарі – це міністранти котрі тримають мітру і пасторал, під час урочистої служби з єпископом.

Лектор – це старший міністрант з досвідом після важливих приготувань, котрий має обовязок читати Слово Боже під час меси.

Коментатор – той хто читає коментарі, поясненя важливих подій в літургії.

Церемонярій – це шеф міністрантів, відповідно приготований з авторитетом серед міністрантів. Він керує і визначає обов’язки, дбає про красу служіння і літургії, порядок і повагу є найближче священика. Розпочинає і закінчує молитви міністрантів до і після служби.

Це коротко описані обов’язки наших міністрантів, котрі вдосконалюють своє служіння на збірка в другу суботу місяця о 12.00, під супроводом о. Мар’яна. Міністранти це також спільнота хлопців, котрі окрім служіння, молитви і духовного розвитку творять спільноту, займаються спортом, відпочивають і подорожують разом. Бути міністрантом це велика честь бо він служить самому Богу, людям і церкві. Покровителем наших міністрантів є св. Йосиф з Купертіно.