Мир і Добро – Pax et Bonum

Парафія Преображення Господнього в Борисполі

Францисканці світські

Францисканський Орден Світських в Борисполі

З осені 2018 року розпочалася офіційна історія заснування спільноти Францисканського Ордену Світських в Борисполі. Спільнота заснована братами францисканцями конвентуальними на базі парафії Преображення Господнього за натхненням Духа Святого і заступництвом Пресвятої Діви Марії.

Офіційний сайт ФОС України можна знайти за наступним посиланням: https://ofs.org.ua/.

На цьому сайті є багато цікавої і корисної інформації про заснування ФОС святим Франциском, заснування та існування ФОС в Україні.

Зараз Францисканський Орден Світських України налічує більше 1000 християн, об’єднаних у близько 50-ти спільнотах римсько-католицької церкви.

Асистентом спільноти ФОС у Борисполі призначений о. Кшиштоф Пельц OFMConv, який є обов’язковим членом усіх зборів і діяльності спільноти. Також брат Кшиштоф являється національним асистентом ФОС України. Спільнота ФОС у Борисполі відноситься до Північного регіону ФОС України.

25 листопада 2018 року старшою київської спільноти ФОС до постулату було прийнято 5 християн. Щотижня вони збиралися по понеділках після Служби Божої, щоб завдяки молитві за допомогою Святого Духа пізнавати шлях Святого Франциска і відкривати своє покликання у цьому світі. Крім цього, постулянти опікувалися дітьми і літніми людьми, доїжджаючи до них з подарунками і Божим Словом, приймали участь у паломництвах та активну участь у житті парафії. На початку 2019 року почали відвідувати школу форматорів Францисканського Ордену Світських, яка проходить два рази на рік у м. Старий Остропіль Хмельницької області.

Формація постулату тривала протягом одного року. Наступним кроком був новіціат.

6 жовтня 2019 року постулянти розпочали формацію новіціату. Урочистість прийняття до новіціату була проведена заступником старшої північного регіону ФОС.

Зустрічі проходять щопонеділка ввечері після Меси. Вони починаються з молитви, а далі за наступним розкладом:

Першого понеділка місяця в спільноті відбувається Адорація Пресвятих Дарів.

Другий понеділок місяця присвячений Школі Учня Ісуса Христа.

Третього понеділка місяця вивчається тема новіціату ФОС.

У четвертий понеділок місяця – братерська агапа, на якій можна поділитися думками/ідеями, переживаннями і різними новинами.

Восени 2020 року для тих, хто пройде формацію новіціату наступить дуже відповідальний час – складання обітниць. Далі буде… 🙂

Спільнота ФОС у Борисполі відкрита до всіх бажаючих. Якщо у вас є бажання зростати у вірі, допомагати не тільки собі на шляху до святості, але й ближньому, щиро запрошуємо пізнавати Бога з нами через досвід і харизму святого Франциска з Ассизі!

Розклад зустрічей спільноти Францисканського Ордену Світських:

По понеділках з 19.30 до 21.00 в кафе-класі при костелі Преображення Господнього.

Листування можливе за електронною адресою: boryspil.ofs@gmail.com
Сайт Францисканського Ордену Світських в Борисполі: http://ofs-boryspil.org.ua